Ротарі — це глобальна мережа громадських добровольців, членами якої є 1,2 млн лідерів бізнесу та представників професійної еліти.  Ротарі Інтернешнл (Rotary International) об’єднує понад 35 000 Ротарі Клубів в більш ніж 200 країнах.

Свою історію Ротарі веде з 23 лютого 1905 року, коли в Чикаго, в будівлі Юніті Білдінг на Норт Діборн стріт 127, відбулися перші збори майбутнього Ротарі клубу, на якому були присутні: гірничий інженер Густав Лоер, продавець вугілля Сильвестр Шилле (він же стане першим президентом клубу), кравець Хірам Шорі та адвокат Пол Гарріс.

Саме Пол Гарріс стає в подальшому ідеологічним натхненником організації. Ідея Пола Гарріса полягала в прагненні розвивати дух дружби і солідарності у світі бізнесу великих міст. Незабаром до групи влилися нові члени Ротарі, які стали поперемінно збиратися за місцем роботи того чи іншого Ротарійця, звідки і виникла ідея обертання та емблема колеса (спочатку емблема являла собою колесо воза). Крім дружнього і ділового спілкування вимальовується ідея служіння громаді і здійснення гуманітарних акцій. Першими проектами, реалізованими Ротарі, стали купівля коня для місцевого священика та встановлення громадської вбиральні біля мерії Чикаго. Незабаром з’явилися Клуби і в інших містах США

Ротарійський рух на нинішній території України існував ще до другої світової війни. Перший Ротарі Клуб тут був створений у 1928 році в Ужгороді (тоді – Чехословаччина), другий – в 1929 в Чернівцях (тоді – Румунія). В 1935 році був започаткований Ротарі Клуб Львів (тоді – Польща). На жаль, в 1939 році тодішні Клуби припинили свою діяльність, а в 1941 році були офіційно призупинені рішенням РІ. Не сприяла існуванню Ротарі Клубів і політика комуністичної партії щодо громадських організацій. Тому відродження Ротарійського руху в Україні припадає вже на часи незалежної України.

В 1992 році Хартію (документ, що засвідчує приналежність Клубу до асоціації Ротарі Інтернешнл) отримали Ротарі Клуб Київ, а дещо пізніше – Ротарі Клуб Львів. В 1994 році розпочали діяльність Ротарі Клуби в Ужгороді та Харкові, в наступному році додалися ще п’ять Клубів, а до 2000 року число Клубів зросло до 28. На сьогодні в Україні діє понад 50 Клубів.